جدیدترین خبرهای همدان

اجرای طرح پایش و بررسی تقلب در شیر خام توسط دامپزشکی همدان

به گزارش سایت اخبار همدان، محمودرضا رسولی گفت: شیرخام پایه تولید تمامی لبنیات از شیر پاستوریزه تا بستنی است بنابراین نظارت دقیق بر این فرآورده خام دامی در راستای تولید بهداشتی آن گام مهم و اساسی برای تولید فرآوردهای لبنی و به طبع آن داشتن یک جامعه سالم است.

وی افزود: در ادامه نظارت های دوره ای اداره کل دامپزشکی استان همدان بر انواع فرآودهای خام دامی و نمونه برداری های مستمر از این فرآوردها، اداره کل دامپزشکی استان همدان طی یک برنامه جامع ماهیانه و منظم اقدام به نمونه گیری از تمامی مراکز جمع آوری شیر خام، کارخانجات شیر و برخی گاوداری های مهم و مراکز عرضه می کند.

رسولی در خصوص آزمایشات انجام شده بر روی این نمونه ها گفت: آزمایشگاه شیر اداره کل دامپزشکی استان همدان بعنوان اولین آزمایشگاه در مجموعه سازمان دامپزشکی از سال ۱۳۸۴ بطور رسمی آزمایشات مربوط به کنترل کیفی شیر را راه اندازی و اقدام به آزمایش نمونه های استان می کند.

وی با اشاره به اینکه تعداد نمونه های ارسالی به آزمایشگاه اداره کل استان بطور متوسط ماهیانه ۸۰ نمونه است، افزود: این نمونه ها پس از تحویل به آزمایشگاه از نظر بار میکروبی، تعداد سلول های سوماتیک، آنالیز شیمیایی(ماده خشک، چربی، لاکتوز، نقطه انجماد و پروتئین) و تقلب مواد افزودنی شامل آب، فرمالین، نمک، شیرخشک، نشاسته مورد آزمایش قرار می گیرند.

 

 

تبلیغات : طراحی سایت حرفه ای | سفارش سئو | رپورتاژ آگهی | مراکز خرید اصفهان

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن