جدیدترین خبرهای همدان

تجهیز ۱۲ هزار هکتار از اراضی کشاورزی نهاوند به سیستم آبیاری نوین

به گزارش سایت اخبار همدان، حسین خردمند با اشاره به اینکه بحث کمبود آب و خشک‌سالی در کشور یک واقعیت غیرقابل‌انکار است، اظهار کرد: متأسفانه کمبود آب و خشک‌سالی با توجه به تقاضای بیش‌ازحد در سال‌های آینده حادتر می‌شود.

وی بابیان اینکه یکی از راهکارهای مؤثر و عملی استفاده بهینه و صرفه جوی در مصرف آب است، ادامه داد: مدیریت مصرف آب در بخش کشاورزی که بخش عمده‌ای از مصارف آب در کشور و شهرستان را دارد می‌تواند در حفظ منابع آبی کمک کند.

رئیس جهاد کشاورزی نهاوند، تصریح کرد: امروزه تشویق کشاورزان با توسعه و تجهیز اراضی خود با آبیاری نوین و تغییر الگوی کشت و کاهش تلفات آب با نهر کشی مناسب در این حوزه می‌تواند اثربخش باشد.

وی افزود: خوشبختانه با توجه به اهمیت بحث آبیاری نوین در شهرستان نهاوند تا سال ۱۳۹۶ میزان  ۱۱ هزار هکتار از اراضی باغی و زراعی  کشاورزی تحت پوشش انواع  مختلف  سیستم‌های آبیاری نوین قرارگرفته‌اند.

رئیس جهاد کشاورزی نهاوند با اشاره به تلاش فرماندار نهاوند در راستای جذب اعتبار برای این مهم و حضور معاون آب‌وخاک وزارت جهاد کشاورزی در شهرستان، گفت: از ابتدای  سال جاری تاکنون  ۱ هزار و ۲۶۰ هکتار  از اراضی  کشاورزی  شهرستان در حال نصب و تجهیز سیستم آبیاری نوین هستند.

وی با اشاره به مساعدت معاون آب‌وخاک وزارت جهاد کشاورزی در خصوص تأمین اعتبار ویژه برای شهرستان نهاوند، گفت: متأسفانه امروز باوجود عدم ثبات  قیمت اتصالات  در بازار و گران  شدن قیمت مواد پلی‌اتیلن و عدم افزایش یارانه کمکی دولت  سطح  اجرا  کاهش محسوسی را داشته  است.

تبلیغات : طراحی سایت حرفه ای | سفارش سئو | رپورتاژ آگهی | مراکز خرید اصفهان

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن